« دانلود سریال مانکن | トップページ | kashi »

2019年9月16日 (月)

ترفند های جالب در استفاده از مترجم گوگل

مترجم گوگل اولین بار در سال ۱۳۸۵ وارد عرصه اینترنت شد (سال ۲۰۰۶). امروزه این دیکشنری آنلاین طرفداران زیادی پیدا کرده و توانسته است بیش از ۵۰۰ میلیون یوزر یا همان کاربر رو جذب نماید. در واقع مترجم گوگل خدماتی است که ترجمه ی یک صفحه یا یک متن را به یک زبان دیگر انجام می دهد. ویژگی جالبی که مترجم گوگل دارد این است که بیش از ۱۰۳ کشور از جهان رو پشتیبانی می کند و علاوه بر آن دقت ترجمه ی بالاتری نسبت به سایر رقبا دارد. در ادامه ویژگی های جدید google translate از جمله دوربین ترجمه ی گوگل، مترجم گوگل اندروید و برنامه ی ترجمه ی انگلیسی به فارسی به صورت آفلاین و… رو بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

استفاده از افزونه ی گوگل ترنسلیت در کروم

خب استفاده از افزونه های مترجم گوگل باعث می شود دسترسی آسان تری فراهم شود نسبت به این که هر بار گوگل ترنسلیت گوگل را جستجو کنید و بخواهید از آن استفاده نمایید. در کل این افزونه برای راحتی شما و در دسترس بودن آن، تعبیه شده است.

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت محصولی دیگر از شرکت گوگل است که می توانید وارد این اپلیکیشن بشوید و متن های خودتان را به صورت آنلاین ترجمه کنید که نیاز به اینترنت دارید؛ اما قابلیتی در این نرم افزار تعبیه شده است که شما می توانید متن های خود را به صورت آفلاین نیز ترجمه کنید. فقط کافی است که دیتابیس های زبان هایی مثل انگلیسی، عربی و فارسی رو درون نرم افزار دانلود کنید تا به صورت آفلاین بتوانید متن های مورد نظر خودتان را دانلود نمایید.

Download Google Translate App

 

با گسترش شبکه های اجتماعی و نرم افزار ها و اپلیکیشن های پیرامون آن همچون واتساپ، اینستاگرام و تلگرام، اغلب کاربران دسترسی ساده تری به این اپلیکیشن ها دارند. از طرفی ربات های موجود در تلگرام روز به روز در حال گسترده تر شدن هستند. به عنوان مثال شما با استفاده از ربات یوتیوب دانلودر می توانید ویدیو های موجود در یوتیوب رو دانلود نمایید. اما چطور می توان مترجم گوگل رو در تلگرام داشت؟

کار نسبتا ساده ای است. برای این کار کافیه که شما آدرس YTranslateBot@ رو در قسمت سرچ تلگرام بزنید و وارد این ربات شوید. برای استفاده از این ربات Start رو بزنید. سپس کافیه کلمه ی مورد نظر رو در آن وارد نمایید تا آن را ترجمه کند. اگر کلمه ی فارسی وارد کنید آن را به انگلیسی ترجمه ترجمه می کند و اگر کلمه رو به انگلیسی وارد کردید آن را به فارسی ترجمه می کند. لازم به ذکر است که ربات برای ترجمه از موتور جستجوگر یاندکس استفاده می کند.

« دانلود سریال مانکن | トップページ | kashi »

コメント

この記事へのコメントは終了しました。