« 2019年11月 | トップページ | 2020年1月 »

2019年12月

2019年12月10日 (火)

مزایا و معایب استفاده از لامپ های کم مصرف

استفاه از لامپ های کم مصرف امروزه در بازار کشورمان باعث شده است که مدل های قدیمی منسوخ شده و در واقع یکی از مهم ترین عوامل انتخاب این گونه از لامپ ها همان فاکتوری است که در کنار نامشان دیده می شود. بله بهینه شدن مصرف نیرو و انرژی در این گونه از لامپ ها.

فاکتور بعدی که شاید بسیاری از شما در مورد آن اطلاعات لازم را نداشته باشید عمر بیشتر این گونه از منابع نور است، در تبدیل نیروی الکتریسیته به روشنایی مسئله ای مهم وجود دارد و آن هم سیستم طراحی می باشد که به دلیل استفاده از روش های قدیمی در نسخه های غیر از کم مصرف، بیشتر آن صرف گرمایی می شود که از این لامپ ها خارج می شود.

در نتیجه عمر لامپ های کم مصرف نیز حدود هشت تا ده برابر بیشتر از مدل های قدیمی می باشد.

به هر حال قطعا در این بین دلایل دیگری نیز وجود دارد که شما را قانع می کند لامپ های کم مصرف را خریداری نمائید، ممکن است هزینه اولیه پرداختی برای این لامپ ها بالا باشد، اما در نهایت شما هزینه برق کم تری می پردازید.

 

 

مشکلات و معایب لامپ کم مصرف

شاید با خواندن این تیتر کمی تعجب زده شوید، اما مسئله این است که لامپ های کم مصرف با تمامی فوایدی که خواهند داشت، می توانند موجب بروز مشکلاتی نیز در سیستم زندگی انسان ها و حتی دیگر حیوانات شوند.

پزشکان ثابت کرده اند که شدت نور و نوع روشنایی گاها آبی این لامپ ها می تواند موجب خستگی زودرس شود، در واقع اگر لامپ شما نمونه معمولی بوده و شما مشغول به مطالعه باشید، دیر تر از حالت استفاده از لامپ های کم مصرف خسته خواهید شد.

جهت مشاهده و خرید انواع لامپ به این لینک مراجعه نمایید

مشکل دیگری که این لامپ ها باز هم برای شما به وجود می آورند این است که افسردگی پس از استفاده از این سیستم های تولید نور بیشتر در بین عموم مردم دیده شده.

به هر حال امروزه مدل های جدید تری نیز راهی بازار شده اند که با نمونه های کم مصرف سابق تفاوت دارند. شما می توانید آن ها را عموما با اختلاف قیمت بیشتر خریداری کنید.

 

مضرات لامپ های کم مصرف موجود در بازار

حتی در ادامه این مشکلات که لامپ های کم مصرف برای شما به وجود می آورند، مواردی چون: ضعف و بی حالی، از دست دادن تمرکز و فعالیت عادی و نرمال ذهن، افزایش استرس و همین طور تنش نیز مشاهده شده است.

حال دانشمندان و محققان به این نتیجه رسیده اند که نور لامپ های کم مصرف روی پوست و بافت های سطحی بدن نیز تاثیرات منفی می گذارد و موجب کک و مک می شود. احتمالا می دانید که مواد سمی لامپ هایی که شکسته اند، به شدت خطرناک می باشد و بهتر است در چنین محیط وضعیتی کل محیط را برای پانزده دقیقه ترک کنید.

« 2019年11月 | トップページ | 2020年1月 »